Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Příspěvky

MINI U-12 - Lanžhot - BK Blansko

16. 11. 2017

MINI U-12   TJ Sokol Lanžhot x BK Blansko

Hráčky TJ Sokola Lanžhot odehrály na domácím hřišti v sobotu 18.11.2017 letošní posední dvojutkání s týmem BK Blansko. Poslední zápasy je ještě čekají 2.12.2017, avšak  k těm budeme zajíždět do Brna na Královo pole (Valosun).

K utkání :  

Soupeř měl být dle předchozích výsledků snadnou kořistí domácích, ale nebylo to tak jednoduché, alespoň ne v prvním utkání.  Domácím po úvodních čtyřech minutách a vedení 8:0 došel dech, přestalo se opět dařit v zakončení, obrana nestíhala a hosté získali herní sebedůvěru a po první čtvrtině vedení 9:13. Naštěstí pro nás se v druhé čtvrtině rozehrála a podala dobrý výkon podkošová hráčka Eliška, která sama zaznamenala 8 z celkových 10 bodů domácího družstva. Ostatním hráčkám to prostě „nepadalo“, alespoň však makaly v obraně a soupeřkám dovolily proměnit jen jeden koš. V polovině utkání jsme si vzaly vedení zpět na 19:15.  Jenže na straně soupeřek se ve třetí části rozehrála i jejich podkošová hráčka, kterou jsme nedokázaly ubránit a tak jako u nás Eliška, tak jejich pivotmanka proměnila všech 11 bodů svého týmu a soupeř šel zpět do vedení 25:26.  Herní „probuzení“ domácích hráček přišlo až v závěrečné čtvrtině, Maruška s Laďkou začaly sypat jeden koš za druhým, obrana skvěle pokrývala všechny útočné pokusy soupeřek a po 32 minutách hry, jsme mohly konečně slavit letošní první, domácí vítězství  51 : 28. Bodově Laďka 17b, Maruška 9b, Eliška 8b, Kája a Áďa 4b, Niky, Terezka Kr., Renča, Verča po 2b, Anička 1b. 

Ve druhém utkání jsme již od začátku herně dominovali a předvedli divákům hru, kterou chceme hrát. Nechyběla rychlost, obětavost, dobré přihrávky, jednoduché zakončení a dobrá obrana. V první pětce se zdravě naštvala Renča, která využila svou rychlost a nejenže bezchybným a rychlým driblinkem překonávala obranu hostí, ale hlavně proměňovala své střelecké pokusy. V této čtvrtině Renča proměnila 14 bodů, rozehrála se však i Anička, a to jak v útoku, tak i v obraně, kde nedávala již tolik prostoru pivotmance soupeřek. Druhá pětka domácích si již útočnou sílu rozložila skoro rovnoměrně a pokračovala v dobré obraně, ve které nedovolila soupeřkám překročit desetibodovou hranici. V polovině druhého utkání vedly domácí hráčky 42:17. Ve třetí čtvrtině je potřeba vyzvednout výkon Adélky, jenž zahrála skvěle v útoku, potřeba je však ještě zapracovat na obranné fázi, stejně jako u ostatních hráček týmu, které se již ve hře věnovaly více útočení než obraně, ve které se kupilo více chyb. Závěr jsme již dohrávali v klidu a prostor dostaly všechny hráčky z lavičky, které zatím nedostávají tolik minut ve hře. Ve druhém utkání jsme dokázali vyhrát 79:30. Bodově  Renča 14b, Maruška a Eliška 10b, Áďa a Laďka 8b, Verča 6b, Anička 5b, Nelča 4b, Tarezka Kr. 3b, Emily, Kája, Míša, Niky, Terezka U., po 2 b.

Všem divákům děkujeme za fandění a podporu. Tr. R.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky: ženy - SKB Zlín

14. 11. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky: ženy - BK Blansko

14. 11. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky U15 - Vyškov

14. 11. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Výsledky víkendových zápasů

14. 11. 2017

ŽENY: VSK Univerzita Brno-Sokol Lanžhot 80:75 (Štáhlová 30, Markovičová 11, Šestáková 8, Vargová+Bačová 7, Trčková 6, Kubíková 4, Kudláčková 2)
Sokol Lanžhot-BK Blansko 50:31 (Štáhlová 22, Kudláčková+Šestáková 10, Vargová 3, Bačová+Šubíková 2, Trčková 1)
Sokol Lanžhot-SKB Zlín 61:77 (Štáhlová 21, Markovičová 11, Kubíková 10, Bačová+Šestáková 7, Kudláčková+Vargová 2, Šubíková 1)
U15:
Sokol Lanžhot-Vyškov
1. zápas 62:53 (Hůrská 29, Novosadová 16, Hedlová+Vačkářová 4, Bačová 3, Fridrichová+Hasilová+Radoňová 2)
2.zápas 35:60 (Hůrská 14, Novosadová 9, Hasilová+Létalová 4, Bačová+Vačkářová 2)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

MINI U -12 - Olomouc 4.11.2017

1. 11. 2017

MINI U – 12 – OSK Olomouc x Sokol Lanžhot -  4.11.2017

2x prohra  82 : 69 a 71 : 53.

Hráčky TJ Sokola Lanžhot zajížděly v uplynulém víkendu k dalším mistrovským utkáním na palubovku týmu OSK Olomouc, týmu, který dle průběžných výsledků z odehraných utkání měl být soupeřem vyrovnaným. Tým Lanžhota byl až na Nelu, která doléčuje zranění, kompletní, což byla fantastická věc nato, že na středečním tréninku chybělo pět hráček ze základních sestav a já jsem připravený plán tréninku mohl hodit do koše (odpadkového). Hodně jsem byl nas…..

Začal bych ale pozitivně, po odehraném utkání v Kyjově měly holky slíbený Aquapark v Olomouci, za což bych rád poděkoval samotnému vedení a oddílu TJ Sokol Lanžhot, že takovou věc dokáží akceptovat a financovat, a dále oběma pánům Uhrovým, kteří bdělým okem dohlíželi nad zdárným průběhem této výjimečné akce. Doufám, že se holkám kopání líbilo a ve vodě zanechaly všechna negativa z prohraných utkání a trochu i zrelaxovali. Děkuji J

K utkání:

V první části úvodního utkání nás soupeř neskutečně zaskočil. Když jsem viděl základní sestavu hostů, nízkou výšku jejich hráček, tak jsem si říkal, že to půjde přes Aničku, která byla o hlavu vyšší, ale jak se začalo hrát, vše bylo jinak. Tak šikovné hráčky jsem v této soutěži ještě neviděl. Hráčky soupeře byly velmi dobré na balónu, dobře driblovaly, kryly si míč a hlavně viděly. Dívaly se, kde mají volnou hráčku, přihrávaly si a to nejpodstatnější, dokázaly zakončit. Naše první sestava nestačila rychlostně, driblink končil ztrátou a do koše doputovaly jen dvě střely. První čtvrtina a prohra 19:4.  Už jsem to chtěl s ambicemi na lepší výsledek zabalit, ale druhá pětka předvedla super výkon.  Musím vyzvednout výkon Laďky, která odehrála opravdu úžasnou čtvrtinu a i za pomoci ostatních hráček dokázaly skóre nejen upravit, ale dokázaly ho otočit a v polovině jsme vedly 32:31. Laďka v této čtvrtině sama zaznamenala 20 bodů.  V poločase jsme tedy začaly opět lépe dýchat a bojovat od začátku. Ve třetí čtvrtině přišla zlepšená hra, hráčky se poučily ze svých chyb, zlepšila se i obrana, ale začalo to opět „nepadat“ . Mnoho pokusů končilo mimo obroučku koše, doskok neexistoval a soupeř z protiútoků trestal. Třetí čtvrtinu jsme prohrály, ale skóre bylo stále hratelné 55:49. Jenže v poslední části už to taková dominance našich hráček nebyla, domácí prostřídali, lépe bránili Laďku a Marušce a ani ostatním hráčkám, ať se snažily sebevíc, se už prohře zabránit nepodařilo. Konečné skóre 82 : 69 ukazuje, že se více dařila střelba, než obrana, ovšem všechny hráčky, které do utkání zasáhly, nechaly na hřišti všechno.  Laďka 32b, Maruška 8b, Anička 6b, Nina 4b, Renča 4b, Terezka Kr. 4b, Terezka Uh. 4b, Kája 3b, Eliška 2b.

Druhé utkání jsme začaly lépe my. Anička po doléčené zlomenině v kotníku ukázala v čem je na hřišti dominantní, buďto sama nebo po doskoku v útoku zakončovala bezprostředně zpod koše a menší soupeřky trápila. Po první čtvrtině vedení Lanžhota 14 : 16. Ve čtvrtině druhé soupeřky pokračovaly ve zlepšené obraně Laďky, která se již tolik neprosazovala, a žádná z naších hráček ji bohužel nenahradila. I přesto jsme v polovině utkání opět vedly a to rozdílem jednoho bodu 35 : 34. Jenže ani první ani druhé utkání se nehrálo jen na polovinu času, ale pokračovalo se dále a v těchto druhých částech hry se ukázalo, že nám docházejí síly. Bohužel ještě nemáme v týmu adekvátní náhradu za střídající hráčky a holky nevydrží makat celý zápas na 101%. Zbývající polovinu utkání se holky opravdu snažily, ale již křečovité pokusy k úspěšnému zakončení nevedly. Soupeřky hrály krásný jednoduchý basket, plný energie, která nám ve druhých částech chyběla. I druhé utkání jsme tedy prohrály a to s výsledkem 71 : 53.  Laďka 17b, Anička 12b, Maruška 10b, Kája 4b, Terezka Kr. 4b, Nina 2b, Renča 2b, Eliška 2.  Díky tr. R.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky U12 - Žabiny Brno

29. 10. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

fotky U15 - Blansko

29. 10. 2017

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

U 15 TJ Sokol Lanžhot - BK Blansko

29. 10. 2017

1. zápas 44:57

Hůrská 25b, Novosadová 15b, Hedlová a Šimková 2b,

2. zápas 28:49

Radoňová 10b, Hůrská a Novosadová 6b, Hedlová 4b, Šimková 4b,

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

ženy: SK Renocar Podolí - Sokol Lanžhot 87:62

29. 10. 2017

Štáhlová 34b, Bačová 8b, Šestáková 6b, Kudláčková, Vargová a Slámová K. 4b, Trčková 2b,

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv