Jdi na obsah Jdi na menu

Tubanak Kyjov 1-3.9.2017

31. 8. 2017

U15 v pátek 1.9.2017 sraz u haly Sokol Lanžhot ve 13:10 hod. Auta v pátek bere, trenér, Hůrský a Švirgová. V sobotu a v neděli předběžně počítáme s autem p. Hůrský, p. Šimko a trenérka(y). Odjezd v sobotu cca v 7:20 hod. , sraz hráček v 7:15 hod. před halou. Další informace dostanou holky v pátek po zápase, kdy doladíme počty hráček a auta.

Report z úvodního utkání turnaje Tubanak Kyjov 2017 :

Jiskra Kyjov x TJ Sokol Lanžhot – 49:26

Výsledek vypadá velmi jednoznačně, ale …..

V prvním utkání nás čekal domácí tým Jiskra Kyjov, tým který bude v nadcházející sezóně hrát ligu U14. Do základní sestavy šla Kája Hůrská, Anet Novosadová, Šára Radoňová, Domča Hedlová a na rozehrávku Hanče Uhrová. Utkání jsme zahájili se zablokovaným krkem Anet ( po kom se tolik točila ještě zjistím J ) na které bylo celý zápas vidět, že se bojí hrát naplno.  Úvodní čtvrtinu sehrály holky velmi dobře a svými rychlými protiútoky nutily soupeřky k faulům. Hlavně Kája na hřišti dokazovala, že dokáže jak bránit, tak útočit proti silnějším soupeřkám a makala naplno. Výsledek první čtvrtiny prohra 16:12 ( k tomu však 6 neproměněných trestných hodů). Střídající hráčky Verča Šimková, Laďka Hasilová a Maruška Švirgová. Do čtvrtiny druhé již zasáhla i hráčka z týmu Dubňan Lucka Zahrádková, která nás pro turnaj a možná i do celé sezóny s kamarádkami Tinou Fridrichovou a Dášou Pechurovou posílí, bo je nás málo. K hráčkám z Dubňan musím dodat, že jim chybí herní praxe, ale zato, že si troufly hrát s námi jim patří velký dík, protože jak se ukázalo a opravdu jsem s tím nepočítal holky mohly v celém utkání nastoupit jen do tří čtvrtin a já počítal, že protočím všechny hráčky ve všech čtvrtinách. V druhé čtvrtině jsem hráli ještě lepší basket a vyhráli jsme ji 9:7, konečný stav v polovině 23:21 pro Kyjov.  Ze super výsledku v polovině a dobrého pocitu ze hry jsem přešel do údivu a zklamání, jelikož jsem se zrovna dozvěděl o nutném pravidlu hráček, hrát jen ve třech čtvrtinách. Do třetí části tak musely nastoupit všechny holky z Dubňan doplněné o Hanku, Verču a Marušku. Nastal herní propad a prohra ve třetí části 18:0. Je však potřeba dodat, že nejlepší hráčka domácích A. Mezihoráková zaznamenala v této čtvrtině 10 bodů a v ostatních dvou pouze 6 bodů, kdy ji bránila Kája nebo Anet. Poslední čtvrtinu už nebylo co řešit, ale holky přesto předvedly vyrovnaný výkon a čtvrtinu ve které se už skoro nezastavoval čas a ještě se vyfaulovala Anet hrály 8:5. Jednoznačně nejlepší hráčkou na hřišti Kája se 13 body, Anet a Laďka po 4 bodech, Domča 3 a Šára 2. Všechny holky však předvedly maximum, byly dobité, unavené a určitě se moc těší na další zápasy J. Tr. R.