Jdi na obsah Jdi na menu

Články trenéra U-15 nadregionání liga 2018/2019

Nadregionální liga U-15,  Jiskra Kyjov - TJ Sokol Lanžhot

O uplynulém víkendu pokračovaly hráčky kategorie U-15 v nadregionální lize a na palubovce týmu Jiskra Kyjov dvakrát prohrály. Jak jsem již v minulém článku psal, v soutěži jsou velmi kvalitní týmy a žádný lehký zápas už nás nečeká. Náš problém je jasný, máme málo hráček do hry. Základní pětice hráček je na vysoké úrovni, ale tuto herní úroveň při střídání ve dvou po sobě hraných zápasech neudržíme a propadáme. S tímto problémem jsme ale do soutěže šli, věděli jsme, že nám „hotové“ hráčky nikdo nepřihraje a musíme pracovat pouze s tím, co máme, proto do hry zapojujeme i mladší hráčky, které tak získávají nové zkušenosti a herně více dozrávají. Je potřeba si říct, že proher bude více než výher, ale i to do výchovy hráček patří a o to víc bude chutnat další úspěch.

V zápase s Kyjovem jsme si dali za cíl, uspět alespoň v jednom utkání. Cíl bychom zcela určitě splnili, kdyby holky proměnily aspoň polovinu vyložených 100% šancí, které si vypracovaly. Jenže na kdyby se nehraje, a ani v utkání s Kyjovem se nehrálo. Přestože jsme v utkání ani jednou nevedli, prohra o šest košů v prvním utkání mrzí i proto, že jsme odehráli fantastickou poslední čtvrtinu, kterou jsme vyhráli 21:12. Soupeř byl velmi dobře připraven a ve všech herních činnostech dominoval. Kyjov navíc oproti poslednímu vzájemnému utkání posílil o dvě hráčky brněnského Valosunu, což bylo právě znát při střídání, při kterém udržel konstantní výkonost. Jiskra Kyjov vyhrála 56:44. Kája 10b,Domča a Anet 9b, Anička 8b, Laďka 5b, Šárka 2b.

Ve druhém zápase se projevil problém s fyzičkou a střídáním ještě více, a když se k tomu přidalo další neproměňování šanci, debakl byl na světě. I přes parádní vstup do utkání, kdy se v první čtvrtině dařilo při zónovém pressingu vyvíjet tlak na soupeře a získat vedení 18:13, neudrželi jsme nastavené tempo, styl hry a začali jsme propadat úplně ve všem. Nakonec z toho byla výrazná prohra 77:38. Kája 13, Anička 9b, Anet 8b, Laďka 5b, Lucka 3b.

V neděli 25.11.2018 odpoledne nás čeká další kvalitní soupeř, tentokrát z Blanska, tak nás přijďte podpořit. tr. R.

Nadregionální liga U-15,  TJ Sokol Lanžhot - BK Vyškov

Hráčky TJ Sokola Lanžhot kategorie U-15, odehrály po téměř měsíční pauze další dvě mistrovská utkání a poprvé se v nich přestavily domácím divákům, kdy hostily tým BK Vyškov.

První utkání začaly holky trochu bojácně a až velmi svázaně, kdy chtěly každý útok hrát nacvičené herní signály, kterými se sice do zakončení dostávaly, ale končily nepřesnou střelbou nebo špatnou přihrávkou a tedy ztrátou. Místy to vypadalo jako by nevěděly, proč a kam nabíhají, koho a proč cloní a co mají dělat dál, když nevyjde první či druhá varianta zakončení. Holky to však ví, jen je potřeba varianty zakončení stále opakovat a doladit do finální podoby. (Bude to však ještě chvilku trvat, protože na tréninku to nikoho nebaví J ! )

Takže začátek nic moc a prohra v první čtvrtině 12:13. Druhá čtvrtina byla opakem té první, jeden nájezd do koše za druhým a úspěšné trestné hody. Po mizerné úspěšnosti hráček kategorie U13 na posledním domácím turnaji, zařazujeme na trénincích více tr. hodů, více střelby a více nájezdů. Snad to pomůže i dále a úspěšnost se bude jen zlepšovat. V této části hry hrála fantasticky Anet, Kája i Šárka, které doslova valily jeden nájezd do koše za druhým a hlavně je začaly proměňovat, byla z toho nejlepší čtvrtina utkání, kterou jsme vyhráli 26:4. V dalších částech hry už byl znát výpadek Káji, která si udělala čtyři fauly a tým doplnila až v závěru, dobře jí však nahradily všechny ostatní hráčky a hlavně musím pochválit Marušku, která se před zápasem trošku bála, a do utkání se jí moc nechtělo. Celkově jsem měl z tohoto utkání dobrý pocit, vysoká výhra 70:28, značí dobrou úspěšnost střelby i obrany a mohl jsem se těšit na utkání druhé. V prvním utkání se bodově prosadila Anet 27b., Kája 20b., Šárka 7b., Anička 6b., Maruška 4b., Domča a Verča 2b.

Druhé utkání však začalo stejně jako to první, holky jakoby hrály bez zápalu a náboje. Sám jsem čekal, že po první vysoké výhře budou hrát sebejistěji, agresivněji a s ještě větší chutí uhrát lepší výsledek. K vidění však byly jen utrápené koše, spousta chyb a hlavně další a další fauly našich nejlepších hráček. Bylo znát i to, že soupeř zatáhl obranu a naše hráčky na to nedokázaly při nájezdech do koše správně reagovat, stále dokola se snažily dostat silou i přes tři bránící hráčky k zakončení a body tak přibývaly jen velmi těžce a pomalu. Naštěstí soupeř neměl takovou kvalitu, aby každou naši ztrátu potrestal, mě však velmi vadilo, s jakou lehkostí jsme soupeři dovolovali dostat se k zakončení. Komunikace v obraně nám ještě moc nejde a je potřeba na tom zapracovat, jelikož v dalších zápasech nás čekají už jen silné týmy, které nás šetřit nebudou. Po čtvrtinách 13:8,13:10,16:10 a 15:8 jsme vyhráli druhé utkání 57:36. Bodově – Kája 24b., Anet 17b., Lucka 12b., Anička 3b., Šárka 1b.

U -15 – nadregionální liga - Brno Žabovřesky -  TJ Sokol Lanžhot

Naše hráčky kategorie U-15 si nemohly přát silnějšího soupeře na úvod nové soutěže, než Brno – Žabovřesky, a já osobně bych si zase přál, aby se již takové drama při cestě na žádný zápas neopakovalo. Můj přítel Ford prodělal srdeční kolaps a nechal nás stát na dálnici L . Jen díky skvělým rodičům, kteří nás doprovázeli a pohotově reagovali, jsme úspěšně dorazili na místo utkání. Za takovou sehranost, okamžitou reakci na vzniklou situaci i ochotu vracet se zpět a znova vyrazit ještě jednou všem děkuji.

První utkání začalo velmi vlažně, byla vidět spousta nepřesností na obou stranách a stav po deseti minutách hry 7:7 byl spíše z kategorie minižákyň. V dalším průběhu hry se však dříve probral soupeř a začal na hřišti dominovat. Naše hráčky jen ztěžka bránily úniky jedna na jednu a bohužel nás opět trápila výšková převaha soupeře a slabý doskok. První utkání se nám vůbec nepodařilo a prohrály jsme zbytečně vysoko 80 : 47. Kája 15b., Laďka 13b., Šárka 7b., Anička, Lucka a Anet 3b., Domča 2b.

Ve druhém utkání jsme začaly bránit v zóně a vyplatilo se. Soupeř nevěděl přesně co hrát a již nebyl tak dominantní. Naše hráčky byly v tomto utkání ve třech čtvrtinách lepší. Jenže hraje se na čtvrtiny čtyři a ta druhá se nám vůbec nepovedla, dostali jsme nášup o jedenáct bodů a zbytek zápasu jsme jen dotahovali. V poslední minutě zápasu jsme bodové manko smazali, ale na úspěšný závěr nám už nezbylo moc sil a poslední akce nevyšla přesně podle představ. Holky toto utkání odehrály velmi dobře a měly odcházet s hlavou nahoře, ale bylo na nich znát velké zklamání z prohry o pouhé tři bodíky. 46 : 43. Kája 28b., Anet 8b., Laďka 3, Lucka a Anička 2b. tr. R.