Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Příspěvky

foto U15 - Sokol Kobylí

5. 4. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

MINI U-12 , Blansko

5. 4. 2018

Hráčky kategorie U 12, TJ Sokola Lanžhot v neděli 8.4.2018, zajížděly na hřiště soupeřek do Blanska, kde se jim v posledním mistrovském utkání podařilo vyhrát.

Stává se to již asi tradicí, že úvod utkání nám nevychází. Nesoustředěnost a marnost v zakončení nám opět nedovolovaly hrát jednoduše a uvolněně, tak jak bychom chtěli. Naopak nervozita a hrubé chyby nás provázely celý začátek zápasu a podtrhávaly sebevědomí hráček, které pak nejsou schopny nic vymyslet. Soupeř naše chyby trestal a úvodní část jsme prohráli 9:3. Už jen to bodové skóre - 3 bodů za osm minut hry, bylo hrozné a ještě zvýrazňovalo naše trápení. Druhá pětka se snažila bránit a prosazovat se proti dvěma velmi dobře hrajícím hráčkám, které obstaraly většinu bodů domácího týmu, ale i druhá sestava svou čtvrtinu prohrála a to 19:9. V poločase tak bylo skóre 21:12. Ve druhé půli došlo ke zlepšení obrany první formace, ale pokračovalo trápení v útoku, holky proměnily pouze dva koše a svou čtvrtinu hrály 3:4. Poslední čtvrtina se podařila nejlépe, holky pomalu získávaly sebedůvěru a podařilo se jim velmi dobře zahrát v obraně. I přes zlepšení ve hře jsme první utkání prohráli 32 : 28. Laďka 11b, Eliška 6b, Kája 5b, Maruška 4b, Renča 2b.

Do druhého utkání jsme nastoupili o něco málo lépe soustředěnější, holky nedělaly tolik chyb, ale velmi mě mrzela slabá až laxní obrana některých útočných akcí soupeřek. Naše hráčky ještě neumí pracovat se svými osobními chybami a v obraně jsou pak moc benevolentní a málo agresivní.  První čtvrtina 9:5. Ve druhé čtvrtině se již holkám dařilo snad už vše, byly vidět pěkné přechody do rychlého protiútoku, nahrávka na volnou hráčku i herní kombinace hoď a běž. Z této části hry jsem měl velmi dobrý pocit a i ostatní holky se herně chytly. V polovině utkání jsme vedli 19:23. Ve třetí části hry se první formaci podařilo dobře bránit a konečně se prosazovaly i bodově. Za tuto čtvrtinu první „pětka“ proměnila stejný počet bodů, jako za všechny předchozí části hry, ve které nastoupila, a pokračovalo z toho vedení 30 : 35. V posledním dějství se již hodně střídalo, bylo vidět, že soupeřkám docházejí síly, které jim chyběly k obratu, naše hráčky se do hry naopak těšily a chtěly hrát. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 11:14 a v konečném skóre pak vyhráli 41:49. Laďka 22b, Kája 6b, Eliška 6b, Anička 4b, Nelča 3b, Nikča, Renča a Maruška 2b.

Děkuji všem hráčkám za sezónu 2017/2018 ve které jsme obsadili pěkné 4. místo a těším se na sezónu další.  Dále děkuji rodičům, kteří nás podporovali fanděním při domácích utkáních, a s velkým díky rovněž děkuji rodičům, kteří nám pomáhají s dopravou na venkovní zápasy, moc si toho vážím.

Díky tr. R.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

MINI U-12 - Lanžhot - KP Brno

23. 3. 2018

U-12 Lanžhot – KP Brno

V sobotu 24.3.2018 odehrály hráčky týmu U-12 poslední domácí zápasy s družstvem KP Brno. Brněnský tým přijel do Lanžhota v silnější sestavě, než se kterou jsme se střetli při utkání na jejich hřišti, kde se nám podařilo soupeře jednou porazit.  Pro domácí tým TJ Sokol Lanžhot to byl však v sobotu opět další smutný dvoj zápas, jelikož jsme v posledních šesti zápasech pokaždé prohráli. Pokud chceme dosáhnout na vyšší příčky v tabulce, musíme začít porážet i některé lepší týmy, jako Brno-Žabiny, KP Brno či Olomouc, to se nám však letos nepodařilo a pravděpodobně se v této sezóně usadíme až na čtvrté pozici.

K samotným zápasům jen několik postřehů. Hrát mistrovské utkání s týmem z první  „trojky“  bez tréninků a doufat v dobrý výsledek je alibizmus. Přesně tento příběh se v sobotu odehrál, holky bojovaly samy se sebou, nedokázaly proměnit jednoduché koše v situacích, kdy je nikdo nebránil. Přehazovaly z podkoše ze všech stran, mizerné trestné hody a opět neřešitelný problém vyhození z autu a uvolnění se pro míč.  Tyto všechny nedostatky se v sobotu na hřišti bohužel sešly a byly z toho jen další prohry.  Důvod bych hledal v počtu hráček, které byly schopny za poslední měsíc trénovat, tři + trenér je moc málo. Doufám, že Velikonoční turnaj v Trnavě nám pomůže v herní absenci a důstojně dohrajeme soutěž.

Bodově v prvním utkání 29 : 53. Maruška 9b, Anička 5b,Terezka Uhr. 4b, Laďka 3b, Kája 2b, Renča 2b, Nikča 2b. Druhé utkání 42 : 58. Kája 7b, Maruška 6b, Eliška 6b, Nikča 6b, Laďka 5b, Terezka Uhr. 4b, Renča 4b, Anička 3b.  tr. R.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

U -12 - Blansko 10.3.2018

5. 3. 2018

Vzhledem k tomu, že je velká marodka a na tréninky chodí jen tři hráčky, budeme žádat o odložení sobotního utkání v Blansku 10.3.2018. Proto všechny snahy k tomuto termínu ruším. tr. R. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

U - 12 - Blansko

1. 3. 2018

Prosím všechny hráčky i ty které mají lehké zdravotní komplikace, aby se v pondělí 5.3.2018 dostavily na trénink. V pátek byly pouze tři hráčky, potřebuji zjistit zda jsme schopní odjet v sobotu do Blanska. Případě prosím rodiče o zprávu děkuji. 

Hráčky týmu U - 12 sehrají dne 10.3.2018 mistrovská utkání na hřišti BK Blansko, první utkání v 9:00 hod. Sraz u haly TJ Sokol Lanžhot bude v 7:00 hod. Prosím rodiče o info. k možným řidičům ( tr. + 2). Děkuji tr. R. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

MINI U-12 , Lanžhot x Kyjov - Olomouc

21. 2. 2018

MINI U-12  - Kyjov, Olomouc

Víkend plný basketbalu absolvovaly hráčky mladších minižákyň kategorie U-12 o uplynulém víkendu 24.-25.2.2018. Sobotní utkání se soupeřkami z týmu Jiskra Kyjov a v neděli s OSK Olomouc. Kdo se na holky přišel podívat v sobotu, viděl dvě vysoké výhry, a kdo v neděli, tak naopak dvě naše prohry.

V týmu stále postrádáme pro nemoc či zranění Karolínu, Nelu, Emily a Laďku, v neděli pak chyběla i Anička, která jela se školou na hory. Ve zbytku soutěže máme odehrát ještě dvě poslední kola, tak snad soutěž dohrajeme alespoň v deseti jako v neděli L .

Sobota:

Kyjov – první utkání velmi dobře rozehrála úvodní sestava, ve které hrála Maruška, Eliška, Nikča, Nina a Terezka Uh., sestava, která soupeřkám nadělila za své dvě části 36 bodů a pouze 5 bodů obdržela. Pochvala všem hráčkám. Druhá pětka Anička, Verča, Terka Kr., Adélka, Renča (střídající Míša s Kačkou) si vedla také dobře, jen jejich hra postrádala větší klid. Holky hrály trochu splašeně, ale rovněž zaslouží pochvalu. První utkání a výhra 59:27. Bodově – Anička 12b, Maruška 12b, Nicol 12b, Adélka 9b, Terezka Uh. 6b, Eliška 4b, Nina a Terezka Kr. 2b. 

Kyjov – ve druhém utkání opět velmi dobře zahrála úvodní sestava, ve které je potřeba vyzvednout výkon Marušky (kéž by tak dokázala hrát v každém zápase), která byla u všeho podstatného v obraně i v útoku. Holky ve svých částech hry nad soupeřkami dominovaly a vyhrály je ve skóre 35:8. Druhá pětka zahrála rovněž velmi dobře, škoda jen velkého množství neproměněných střeleckých pokusů z jednoduchého zakončení. V této sestavě bych vyzvedl výkon Adélky, která nejenže měla dobrý driblink a nájezdy 1/1, ale dokázala i krásně přihrát k zakončení spoluhráčkám. Druhý zápas a výhra 63:23. Bodově – Maruška 18b, Adélka 9b, Terezka Uh. 8b, Eliška, Terezka Kr. a Nikča po 6b, Renča 4b, Anička 2b, a Kačka 1b za úspěšný trestný hod.

Neděle:

Olomouc - jen pro informaci uvádím, že soupeřky z Olomouce, přijely v neděli do Lanžhota se sestavou r. 2007, tedy s hráčkami o rok i dva mladšími. Nevím, zda to bylo tím, že nám chyběla Laďka, Anička a ostatní hráčky, jelikož jsme nemohly ve hře kvalitně střídat a holky byly unavené. Přece jen jsme hrály i předešlý víkend v Brně a druhý dvojzápas v neděli byl už moc, nebo to byla souhra více faktorů. Z nedělního výkonu jsem však zklamaný, holky nestíhaly fyzicky, u všeho byly pozdě, nezvládaly doskok pod vlastním košem, v útoku nebyly dominantní, ztrácely moc míčů z přihrávek a ve druhém zápase jsme podlehli i nepřesvědčivému výkonu rozhodčích a přestali se na hru soustředit. Mrzí mě, že jsme ze dvou utkání nedokázaly vyhrát ani jednu jedinou čtvrtinu.

Z nedělního utkání uvedu jen výsledky, protože až na pár momentů, kdy holky sehrály nacvičený útok, tzv. hoď a běž, ze kterého padl koš, jsme se víc trápili, než měli radost ze hry. Soupeřky byly rychlejší, hrály v útoku jednoduše 1/1 a v obraně pak byly agresivní (někdy až na hraně či za ní) a nedovolovaly našim hráčkám moc prostoru. Přiznám se, že já i holky jsme byli z nedělního pískání rozhodčích rozladění. Nám nešla hra a rozhodčím pískání, nějak se to bohužel sešlo najednou. Propříště jsme alespoň ponaučeni, abychom neřešili hru soupeře ani výkon rozhodčích, ale věnovali se jen naší hře.

V prvním utkání prohra 44:65. Bodově Eliška 8b, Terezka Uh. 8b, Verča 7b, Maruška a Renča 6b, Adélka 5b, Nikča 4.

Ve druhém utkání prohra 46:79. Bodově Eliška 16b, Renča 10b, Adélka 8b, Terezka Uh. 4b, Terezka Kr. 2b, Nikča 2b, Míša a Maruša také 2b.

!!! Z posledních třech zápasů nemáme ani jednu fotku, budeme muset zaměstnat nějakého fotografa J !!!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

U-12 , Žabiny - Lanžhot

18. 2. 2018

MINI U-12

Hodnocení utkání s Žabinami Brno, které jsme odehráli v neděli 18.2.2018, tedy po delší jak měsíční pauze, bude kratší než obvykle. Herní pauza zaviněná dvěma odloženími na žádost soupeře, údajně z důvodu nemoci hráček, nechápu, každopádně jich měl soupeř v neděli opět minimálně patnáct a nám tři chyběly. Tato dlouhá pauza nám moc neprospěla a mizerný přátelák s kluky taky ne. Pozitivum vidím v tom, že z holek opadl „komplex“ Brno a nebály se hrát, podařilo se nám z osmi čtvrtin vyhrát dvě a jednu jsme prohráli jen o bod. V ostatních čtvrtinách jsme však výrazně propadli, a to hlavě z důvodu nesoustředění a opakování stejných chyb.

Vstup do prvního zápasu jsme měli z říše snů, vše fungovalo, vše padalo a všechny hráčky dobře bránily. První čtvrtinu jsme odehráli opravdu velmi dobře a prohráli ji až v jejím závěru rozdílem jen jednoho bodu 11:10. Tím však mé úvodní nadšení ze hry skončilo, protože v dalších částech hry nastal hluboký propad ve všech herních činnostech, a popravdě konečná prohra 59 : 22 je ještě milosrdná. Laďka 10b, Renča 6b, Anička 4b, Maruška 2b.

Druhý zápas jsme začali stejně špatně, jak jsme dohrávali ten první, špatné uvolnění pro míč, přihrávky směřovaly soupeřkám, mizerná obrana a mizerné zakončení. Ve druhé části přišlo lehké zlepšení a nejlepší čtvrtinu si holky schovaly až na závěr. I přes zlepšení prohra 59:31. Laďka 10b, Eliška 6b, Adélka 4b, Anička 3b, Terezka Kr., Renča, Nina a Maruška 2b.

 

Následující víkend nás čeká větší zátěž, kdy odehrajeme v sobotu 24.2.2018 mistrovské dvojutkání s Kyjovem a v neděli pak dvojutkání s Olomoucí. Budeme potřebovat Vaši podporu a těšíme se, že nám přijdete zafandit. Tr. R.    

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Velikonoční turnaj v Trnavě U 12/13

15. 2. 2018

TRNAVA - turnaj 31.3. - 1.4.2018

Musel jsem trochu vytěžit internet, abych zjistil, že Trnava je nejstarší královské město na Slovensku s počtem obyvatel asi třikrát větším než Břeclav, bohatou historií, ale i moderními sportovními stánky. Doufám, že pokud se do Trnavy ještě někdy vrátíme, bude více času se porozhlédnout J .

V prvním nedělním utkání jsme se střetli s domácím týmem BK AŠK Slávia Trnava, týmem který měl na turnaji hráčky kategorie stejné jako my, tedy U-12. Tým BK Nitra měl hráčky kategorie U-13 a mladší a tým BK Ivanka p. Dunaji měl dokonce holky z kategorie U-14. Turnaj byl tedy pro nás, co se týče věku a herní vyspělosti, velmi těžký. My jsme však přijeli na turnaj dohnat herní výpadky a hlavně bavit se basketem.

K zápasům:

Možná přehnaný strach, nerozehranost nebo jen nešikovnost, svazovaly hned od počátku ruce našich hráček, na kterých bylo i vidět, že nejsou ještě úplně zvyklé hrát zápas na vysoké koše, ovšem ostatní herní činnosti už by měly zvládat lépe. Domácí tým byl v individuálních činnostech na podstatně vyšší úrovni a lze ho kvalitou hry přirovnat k brněnskému Valosunu či Žabinám. Pro nás tedy „snad jen zatím“ herně silný soupeř. Úvodní část jsme nezačali dobře a hned ze začátku jsme vysoko prohrávali 18:6, druhá pětka sice ve své druhé části lépe bránila, ale bodově zůstala na stejné mizérii. V poločase 27:11. Naše první pětka se stále strašně trápila v útoku a v obraně se utápěla ve vlastních chybách. Skóre po třetí části 39:15. Až v poslední čtvrtině holky ukázaly, že i ony umí hrát basket, a se soupeřem držely krok. Zjednodušení útoku a zlepšení obrany vedlo k tomu, že jsme poslední dějství vyhráli 14:13, celkové skóre pak činilo 52 : 29 pro Trnavu.

Ve druhém sobotním zápase s týmem BK Ivanka p. Dunaji nebylo po první čtvrtině co řešit a po druhé to zavánělo už i ostudou. První čtvrtina 0:20, po druhé čtvrtině 1:54. Stav vypadá, jako bychom hráli úplně poprvé mistrovské utkání. Snad se Nelča na mě nebude zlobit, když použiji přirovnání, že to byla hra, jako by hrála proti své sestře Káji. Bohužel holky byly vysoké, rychlé, clonily si, blokovaly naše střely a proti tomu jsme nemohli konkurovat. Jenže jen v prvním poločase. V tom druhém poločase jsem využil toho, co soupeř a postavil jsem podle mě tu nejsilnější sestavu, co jde. A překvapení bylo na světě, třetí čtvrtinu jsme vyhráli 13:8, a pokud bych míň střídal i v té poslední, vyhráli bychom i tu. Jenže o toto v turnaji nejde a do hry zasáhly hráčky všechny. Poslední čtvrtku jsme prohráli jen 10:6. Konečný výsledek 72 :20.

V neděli jsme přijeli odehrát poslední utkání s týmem BK Nitra. V tomto utkání jsem věřil, že můžeme uspět, jenže naše slabé začátky nás opět držely u dna. Naše holky jsou naučené hrát tzv. „dvanáctkový“ basket a jakákoli změna je pro ně ještě těžká. Chtěl jsem jen hrát to co soupeř, tedy zataženou obranu a víc si v ní pomáhat, věřil jsem, že v útoku to už půjde lépe. Úvodní sestava držela dlouho dobrý výsledek, ale několik zaváhání a neproměněné trestné hody nás stáhly dolů a po první části jsme prohrávali 13:2. Druhá čtvrtina už byla naše, holky pochopily, co po nich chci, hrály super basket v útoku a obrana dělala přesně to, co měla, a soupeř znejistěl. V polovině jsme stáhli na 19:15. Do třetí čtvrtiny šel opět mix našich hráček, který držel vyrovnaný stav opět dlouho, škoda, že rozhodčí nechtěli do hry moc pískat, pouštělo se toho moc a samotné hře to škodilo. Po třetí čtvrtině stále pěkný výsledek 25:19. V poslední části došly holkám síly a na hřiště šla opět celá lavička. I v posledním utkání jsme tedy prohráli, a to výsledkem 52:29.

I přesto, že se nepodařilo vyhrát ani jedno utkání, věřím, že se holkám v Trnavě líbilo, našly si nové kamarádky a dobře se připravily na závěr sezóny. tr. R. 

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv | Fotografie: Trnava

MINI U -12

10. 2. 2018

MINI U -12 

V pátek 16.2.2018 bude místo tréninku - přátelák s klukama v Břeclavi, ( začátek cca. v 18:00 hod. - sraz na Lokomotivě v 17:40 hod.) , ​aby jste se trochu rozehrály. To znamená, že nebude v pátek trénink v Lanžhotě, ale bude se hrát v Břeclavi - auta i na nedělní zápas se budou domlouvat na tréninku. V neděli 18.2.2018 pak hrajeme mistrák v Brně na Žabinách, kde se hraje první utkání v 09:00 hod. Děkuji tr. R.   

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto U15 - BK Žabiny Brno B

6. 2. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv