Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv

Příspěvky

Kadetky U - 17

7. 11. 2019

Nadregionální liga U-17, TJ Sokol Lanžhot – TJ Třebíč

Hráčky kategorie U-17 odehrály 16.11.2019 odvetné utkání s týmem TJ Třebíč. Tentokrát na dlouhou cestu vyrazily soupeřky a v odpoledním dvoj utkání se představily na našem hřišti. Tým Třebíče je v soutěži nováčkem a zkušenosti teprve získává, na jejich hře je však vidět velká snaha a zlepšení. V obou zápasech jsme předváděli kompaktnější hru a zaslouženě vyhráli, je jen škoda, že jsme v prvním zápase opět selhávali při jednoduchém zakončení a body přidávali velmi ztěžka. V první utkání výhra 58 : 23. Hůrská K. 27b., Novosadová A. 10b., Fryčáková A. 6b., Žižlavská L. a Hasilová L. po 4b., Houzarová E. 3b. Hedlová D. 2b. Ve druhém utkání výhra 73 : 21. Zahrádková L. 16b., Brichtová P. 14b., Hůrská K. 11b., Fryčáková A. 9b., Novosadová A. 8b., Žižlavská L. 6b., Hedlová D. 4b., Hasilová L. 3b., Radoňová Š. 1b.

Další utkání sehrajeme opět na domácím hřišti, a to se silným týmem SK Renocar Podolí.

 

Nadregionální liga – kadetky U-17, SK Renocar Podolí – TJ Sokol Lanžhot

SK Renocar Podolí, zatím nejsilnější soupeř se kterým změřily naše kadetky TJ Sokola Lanžhot síly. Soupeř měl na všech pozicích kvalitní hráčky a rovněž při střídání nebylo poznat oslabení. Na naší hře bylo znát, že jsme se opět delší dobu neviděli pohromadě a holky se delší dobu sehrávaly. Musíme vycházet z reality, trénovat pohromadě jednou za čtrnáct dní moc šancí nedává a tak nám zůstává snad jen radost ze hry. Podle mého jsme však se soupeřem drželi krok a odehráli obě vyrovnaná utkání. V prvním utkání prohra 75 : 65, L. Žižlavská 14b., L. Hasilová 12b., A. Fryčáková 10b., K. Hůrská 10b., A. Novosadová 7b., P. Brichtová 6b., Š. Radoňová, D. Hedlová  a L. Zahrádková po 2 bodech. Ve druhém utkání, kdy jsme v polovině vedli 33:30, jsme neudrželi krok ve třetí čtvrtině, ve které jsme jednoduše přicházeli o míče, soupeř utkání otočil a dovedl do vítězného konce. Prohra 70 : 56. Áňa 12b., Kája 11b., Pája 8b., Lola 6b., Anet 5b., Domča 4b., Eliška a Viky 3b., Lucie a Šárka 2b.

Nadregionální liga – kadetky U-17 , TJ Sokol Lanžhot – TJ Spartak Uherský Brod

Kadetky mají za sebou odehrány další čtyři zápasy, které však nedopadly úplně podle našich představ. Zhruba v polovině října jsme se střetli na domácím hřišti s týmem z Uherského Brodu. Soupeřky měly v týmu tři hráčky ročníku 2002, které sice mají povolený start v této soutěži, nebylo však úplně fér, když nestupovaly o hry proti stanoveným pravidlům. Přece jen jsou to hráčky, které jsou min. o dva roky herně vyspělejší. Obě utkání s Uh. Brodem jsme prohráli, to první protože jsme velmi těžkopádně nebo vůbec nedokázali přejít do útočné poloviny a založit herní kombinaci, a dále z důvodu mizerné úspěšnosti střelby. Ve druhém utkání jsme neměli dostatek sil udržet drobné vedení a v samotném závěru pak proměnit jednoduché koše.  První utkání a prohra 37 : 52, K. Hůrská 10b., A. Novosadová a E. Houzarová 6b., L. Zahrádková a A. Fryčáková 4b., Š. Radoňová 3b., D. Hedlová a V. Sýkorová 2b. Ve druhém utkání prohra 60 : 63, Kája 17b., Áňa 11b., Anet a Pája po 8b., Eliška 7b., Lucka 4b.

U-17 - TJ Třebíč - TJ Sokol Lanžhot

Hráčky TJ Sokola Lanžhot kategorie U-17 mají za sebou rovněž úvodní zápasy nové sezóny 2019/2020, ve které nastupují v nadregionální soutěži stejně jako hráčky kategorie U-15. Do soutěže vstupujeme společně s holkami z Kyjova a Dubňan, jelikož po odchodu několika domácích hráček zůstalo v týmu pouze šest statečných. K prvním zápasům jsme zajížděli do Třebíče, přičemž domácí tým byl pro nás velkou neznámou.

Soupeř měl ve svém týmu tři vysoké hráčky, hrál bojovně a aktivně, často až za hranicí pravidel, což nám dělalo při neodpískání problémy, ale herně je tým Třebíče ještě na začátku. Po úvodním seznámení s halou a hráčkami soupeře jsme velmi brzy převzali režii hry a drželi nastavený standard. Holky sehrávaly pěkné kombinace se clonami a přidala se i dobrá střelba, na hřišti byla vidět každá hráčka jak v útoku, tak v obraně. Zde si dovolím tvrdit, že pokud budeme kompletní, tak máme kvalitu a sílu hrát se silnými soupeři. V prvním zápase výhra 72:21. Žižlavská L. 16b., Hůrská K. 14b., Fryčáková A. 12b., Brichtová P. 10b., Novosadová A. 7b., Radoňová Š. 5b., Hasilová L. 4b., Houzarová E. 2b. Ve druhém zápase výhra 85:29. Hůrská K. 34b., Hasilová L. 12b., Žižlavská L. 11., Houzarová E. 8b., Novosadová A. 6b., Radoňová Š. a Fryčáková A. 5b., Brichtová P. 4b., Hedlová D. 1b.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Hodnocení sezóny 2019/2019

28. 5. 2019

Zhodnocení basketbalové sezóny 2018/2019.

Dovolím si zhodnotit uplynulou sezónu hráček kategorie U-15 a U-13.  

Starší žákyně U-15. Je potřeba hned na začátku hodnocení připomenout menší počet hráček v kategorii U-15, který nás bohužel trápí víc než týmy soupeřů. Když se vrátíme na úplný začátek a připomeneme si zápasy s Žabiny Brno na jejich hřišti, nebo naopak v druhé čáti sezóny na hřišti domácím, každý určitě potvrdí, že když prohrajeme s takovým soupeřem o 2-3 body v jednom utkání a ve druhém prohrajeme více jako o 30 bodů je to zapříčiněno malým počtem hráček, možných nasadit do rotace, udržet tempo a kvalitu hry. Za mě proti Žabinám super. Stejný obrázek se soupeřkami z Podolí, jeden zápas dokážeme hrát o pár bodů a ve druhém o dvacet L . U soupeře z Podolí si tak nějak myslím, že mají/měli větší ambice (a hráčky na to jednoznačně mají), ale výsledkově skončili jen o stupínek před námi. Pravděpodobně se spoléhají na hráčky které hrají či hostují do KP Brno a pokud je nemají k dispozici, jsou viditelně slabší. Dále první domácí utkání s týmem z Blanska, takové nasazení a obětavost, které ze sebe holky vydaly jsem ještě neviděl. První utkání vyhrály o pětadvacet J. V prvním zápase se jim až tak moc dařilo a bojovaly s takovým nasazením, že to v tom druhém stálo pět zraněných a následnou prohru. Tohle se také může stát snad jen u (mých) holek J .  Venku jsme pak odehráli důstojnou odvetu, sice se nedařilo střelecky, což bylo moc škoda, protože jsme opravdu sahali po lepším výsledku. Fantastické zápasy s Kyjovem na domácím hřišti. No, někdo to už hodnotil jako přátelská utkání J , ale takové je taky potřeba odehrát. Na hřišti nebyla přehnaná agresivita, nervozita  a vyhrál prostě ten, kdo dal víc bodů. Venku jsme s Kyjovem prohrály a doma zase vyhrály a jak říkají ti strašně známí sportovci „zato jsem byl rád“ J . Utkání s Vyškovem není potřeba hodnotit, doma jednoznačné výhry, venku blamáž za kterou by se měli stydět trenéři Vyškova. Musím přednostně pochválit všechny mladší hráčky z týmu U-13, které se staršími jezdily, některé se bály jiné styděly, ale všechny nakonec odvedly na hřišti kvalitní hru. Celkově páté místo v nadregionální soutěži je za současného hráčského stavu maximum, na co můžeme dosáhnout. Holky z U-15 : to že bojujete všechny za jednu už vím, ale už vím také, že hrajete jako tým – díky ze sezónu.

Starší mini žákyně U-13.

Sezónu mladších hráček bych zhodnotil velmi, velmi pozitivně i přesto, že jsme se výsledkově oproti loňsku propadli.  Už v začátku soutěže jsme na domácím turnaji porazili Žabiny Brno A i B, dále pak i Prostějov což byl fantastický počin, pak však přišla ztráta v podobě zranění naší „zatím“ jediné podkošové hráčky Áni a výsledkový propad na turnaji v Prostějově s domácím týmem a Žďárem n. Sázavou, jelikož její nepřítomnost byla citelně znát. Pak se opět zadařilo doma proti KP Brno, Uh. Brodu a Dubňanům. Následoval přelom roku a s ním i nástup Áňi a Laďky do týmu Jiskra Kyjov a ligové soutěže U-14. Pro tyto hráčky obrovský herní skok, který dále povýšily s hráčkami Kyjova na postup do extraligy U-14 s následným turnajem na konci dubna na Mistrovství ČR hráček U-14.  O herních kvalitách Laďky se už ví, jen se musí ještě naučit i odpočívat a pořádně se najíst L J. To Áňa zase potřebuje vypilovat nervozitu a zapracovat na sebedůvěře, pak se z ní stane nezastavitelný „zabiják“ J .  Tak a tady krásná pohádka asi skončí, jelikož není jisté, že nám Kyjov holky ještě někdy na nějaký zápas půjčí L . ( Soutěže Kyjova a Lanžhota se budou termínově v r. 2019/2020 pravděpodobně prolínat, no uvidíme a snad to nějak pořešíme.) V týmu jsou však i další hráčky, které perfektně makaly celou soutěž, Márč a Terez snad nechyběly v žádném zápase a  i přesto, že je na nich hrozně vidět, když se jim nechce nebo nedaří, vždycky to byly pro tým opory. Ostatní hráčky rovněž přidaly kus svého umu, stále se zdokonalovaly a makaly co to šlo. Jen v jednom případě se nám kvůli velké marodce stalo, že jsme jeli hrát s osmi hráčkami a to na poslední turnaj o umístění s KP Brno, ale jinak zde velká pochvala rodičům i hráčkám, že se držely i po zdravotní stránce. Jen pro upřesnění, soutěž se začala hrát turnajově, aniž by se vedla tabulka a pak následovala nástavba o umístění. Po základní části jsme byli na čtvrtém místě za Žabiny A, Žďár n. S. a Prostějovem, no nezní to pěkně ? .  Je to super výsledek !!!  V zápasech s KP Brno o čtvrté místo jsme opět byli bez Áňi a KP Brno značně posíleno, takže celkově páté místo stejně jako u hráček z U-15. Rovněž hráčkám U-13 děkuji za sezónu a už se těším na soustředění J. tr. R.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto U13 - KP Brno

3. 4. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto: U15 - Jiskra Kyjov

18. 3. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto: ženy - Univerzita Brno

10. 3. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

(627)foto U15 - BK Žabiny Brno B

23. 1. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto - U15 - SK Renocar Podolí

7. 1. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto - Vánoční besídka

1. 1. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2019

23. 12. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv

foto: ženy - Sokol Šlapanice

2. 12. 2018

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Archiv